PARTİKÜL TEMİZLEME ANTALYA MUTLUSAN OTOMOTİV – 0533 349 4444

Antalya Partikül Temizleme

Partikül temizleme

Antalya Partikül Temizleme

Partikül temizleme nasıl yapılır?

Bir çok araç sahibinin merak ettiği konulardan biri de dizel araç partikül temizleme işleminin neden ve nasıl yapıldığıdır. 
İçten yanmalı motorların yakıtı tutuşturması sonucunda zararlı karbon atıkları ortaya çıkar ve bu atıkların çevreye salınımının engellenmesi gerekir. 

Partikül temizleme neden yapılmalı ?


Partikül filtreleri sayesinde bu atıkların doğaya atılması engellenir ve zararlı karbon atıkları filtrenin gözenekleri içerisine hapsolur ve filtreyi tıkar. Yani soluduğumuz havanın temiz kalmasını sağlar. 


Partikül temizleme işlemi bu yüzden vardır. Çünkü partikül filtresi tıkandığı zaman aracınız da çeşitli sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.  Bunlardan bazıları : Yüksek yakıt tüketimi Düşük performans Sürekli tekrar eden motor & turbo problemleri vs. 


Araç sahipleri partikül temizliği yaparak bu problemlerin önüne geçmek isterler. Fakat partikül temizleme işlemi araç sahiplerinin kendi başına yapacağı bir işlemden çok profesyonel destek isteyen bir konudur. 


Partikül temizlemenin birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır.  Biz Mutlusan Otomotiv Antalya olarak partikül temizleme işleminin hem sökerek makine ile hem de araç üzerinde yapabiliyoruz. (Eğer partikül filtresi doluluk oranı çok yüksek değilse, partikül filtresi test cihazından gelen sonuca göre araç üzerinde temizleme yapılabilmektedir. Partikül temizleme işlemi gecikirse filtrenin tıkalılık oranı yüksek olacağından sökerek temizlik yapılması gerekir.)Araç üzerinde yaptığımız partikül temizleme işlemleride aynı şekilde orijinal partikül temizleme sıvısı ile yapılmaktadır ve aracın filtre yapısına asla zarar vermeden filtre temizliğiyapılmasını sağlar. 


Partikül temizleme esnasında araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. 
Partikül temizliği yapan işyerleri uygun fiyat garantisi adı altına bazı hilelere başvurabilirler. Örneğin sökerek partikül temizliği yapılacak olan filtrenin içerisine orijinal Cleanmax Power kristalize temizlik ürününü kullanmadan ya da araç üzerinde yapılan partikül temizleme işlemlerinde orijinal partikül temizleme sıvısı kullanmadan temizlik işlemi yapabilirler. Orijinal kristalize partikül temizleme ürününü kullanmamak filtrenin yapısında bulunan karbon  tutucu elementlerin partikül filtresinin yapısından koparak kaybolmasına sebep olur ve yapılan partikül filtresinin yüklemelerini bir derece düşürür . Yani Euro 6 standartı olan bir partikül filtresinin artık Euro 5 standartına düştüğünü düşünebilirsiniz. 


Orijinal partikül temizleme ürünü olan Cleanmax Power kristalize ilacı asla köpürmez ! Eğer partikül filtresi temizleme işlemleri sırasında temizlik ürünü köpürüyorsa asla orada partikül temizleme işlemi yapılmaması gerekir . Çünkü o ürün Orijinal partikül temizleme ürünü değildir.  


Mutlusan Otomotiv 25 senelik sanayi tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize partikül temizleme hizmetini en iyi şekilde sunmaktayız . Ayrıca Antalya’da ve Türkiye’de bulunan tek TSE Belgeli partikül temizleme merkezi olmaktan gururuz duyuyoruz. 

Partikül temizleme işlemi geciktirilirse ne olur?


Aracınızın en pahalı parçası olan partikül filtresinin temizliğinin doğru yapıldığından ve orijinal temizlik ürününün kullanıldığından emin olunuz.  Partikül temizleme işleminin geciktirilmesi araç sağlığı açısından için oldukça zararlıdır. Yazımızın en altında bulunan görselde görüleceği üzere partikül filtresi eriyebilir.


(2021 yılı itibariyle orijinal bir partikül filtresinin fiyatı 20-100 bin Türk Lirası civarındadır.  Bu fiyatlar partikül filtresip içerisinde bulunan değerli elementlerin pahalılığı yüzündendir) 


Mutlusan Otomotiv’e gelerek aracınızın orijinal partikül filtresine azla zarar vermeden partikül temizleme işlemi yaptırabilirsiniz . 


Partikül temizleme işlemi öncesi kontrol ücretsizdir. Kontrol işlemleri tamamen objektif bir şekilde yapılmaktadır. 
Tüm DPF & Partikül Temizleme işlemlerimiz garantilidir . 


Mutlusan Otomotiv DPF & Partikül Temizleme Merkezi Antalya 


Türkiye’nin ve Antalya’nın tek TSE Belgeli partikül temizleme merkezi. 
Akdeniz Sanayi Sitesi 5037 Sok. No:151 Kepez / Antalya 
0533 349 4444

Antalya’nın ve Türkiye’nin en büyük partikül temizleme merkezi Mutlusan Otomotiv

Antalya partikül temizleme merkezi Mutlusan Otomotiv

Partikül temizleme Antalya
Dizel Partikül Filtresi temizleme
Partikül temizleme antalya
Telefon