PARTİKÜL TEMİZLEME ANTALYA MUTLUSAN OTOMOTİV – 0533 349 4444

DPF nedir ?

Partikül temizleme Antalya nedir?
Partikül Filtresi temizleme

Dizel Partikül Filtresi nedir ? Partikül Nedir ?

 

Hava kirliliği, dünya genelinde ciddi bir çevresel sorun haline gelmiştir. Bu kirlilik, insan sağlığına zararlı etkilerinin yanı sıra çevreye de büyük zararlar vermektedir. Bu nedenle, hava kalitesini iyileştirmeye yönelik çeşitli teknolojiler ve çözümler geliştirilmektedir. Bu sebeple araçlarda DPF (Dizel Partikül Filtresi) & Katalizör bulunması zorunlu hale gelmiştir.


İşte DPF nedir sorusunun cevabı. 


Partikül Filtresinin motordan gelen yanmış yakıt artıklarını (kurumları) filtre edebilmesi için 200-600 dereceye sıcaklık aralığında bulunması gerekir. Tam kül yakma için max derece olan 600 dereceye ulaşmalı.

Partikül filtresi araç üzerindeki en pahalı parçalardan biri olmasıyla bilinir. İçerisinde bir çok değerli element bulunan partikül filtresi teknolojisi hava kirliliğinin önüne geçmek için tasarlanmıştır.

100 bin kilometredeki bir aracın yaklaşık olarak 7.5 ton yakıt yaktığını biliyor muydunuz? Bu atıkların elbette bir yerden motor dışına atılması gerekiyor. Partikül filtresi ise bu atıkların doğaya salınmadan filtrelenmesini sağlayarak bize temiz bir nefes alma şansı veriyor. Bu havayı temizleme işlemini yaparken de tıkanıklıktan dolayı partikül filtre arızası verebilir.

Dizel Partikül filtresi temizleme işlemlerimiz %100 garantilidir.

Araç sahipleri araçlarını kullandıkları sırada zaman zaman partikül arızası uyarısıyla karşılaşmaktadırlar fakat çoğu zaman partikül filtresi nedir bilmezler. Aşağıda sizler için kısa bir yazı yazarak Partikül filtresi nedir ? Partikül nedir ? sorularına cevap vermeye çalıştık.

DPF yani Dizel Partikül Filtresi araçların motoru içerisinde yanan karbon atıklarının oluşturduğu kurumları filtreleyerek daha az zehirli hale getiren bir filtredir. Dizel Partikül filtresi mekanik bir filtreleme değil tamamen kimyasal bir filtreleme işlevi görmektedir. DPF’in yapısı iğne ucu genişliğinde çok küçük gözenekleri olan odacıklardan oluşur ve zararlı emisyon gazları bu odacıklardan geçerken tutulur ve zararlı maddelerin havaya salınması önlenir.

Tüm bunlardan dolayı aracınızın dizel partikül filtresi temizleme işleminin yapılması büyük önem taşır.  Şimdi partikül filtresi temizleme işlemlerinin Antalya Mutlusan Otomotiv gücencesiyle nasıl yapıldığını anlatalım. 

Araç üstünde partikül temizleme işlemleri aşağıdaki gibi uygulanır.

 

 

Partikül filtresi temizleme adımları

 

 

 

 

1- Aracınızla ilk geldiğinizde alanında son teknoloji olan Cleanmax Power araç üstünde partikül temizleme kitimiz araç egzoz gazını ölçer.

 

2- Ölçülen egzoz gazı içerisindeki zehirli gaz miktarına göre cihazımız “Sökerek Temizle” ya da “Araç üstünde temizle” olarak iki farklı sonuç verir.

 

(Aracın partikül filtresinde tıkanıklık yoksa muhtemel arıza olabilecek noktaları bize göstererek kontrol etmemizi ister. Bu aşamada yapılan tüm partikül filtre ve motor genel kontrolü tamamen ücretsizdir.)

 

3- Eğer araç üstünde partikül temizleme cihazımızın gösterdiği sonuç “Araç üstünde temizle” ise aracın partikül filtre sensör yuvası sökülür.

 

4- Sökülen sensör yuvasından , tamamen partikül filtre temizleme üzerine üretilmiş Cleanmax Power Partikül temizleme sıvısı makinamız üzerinden enjekte edilir.

 

5- 1 Saat boyunca belirli sıklıklarla enjekte edilen partikül temizleme sıvısı aracın partikül filtresini temizler ve temizlik sonucunda oluşan zehirli gazlar makinamız tarafından filtre edilir.

( Firmamız Antalya’da aynı veya farklı marka cihazların en gelişmiş modeline sahiptir. Antalya sınırları içerisinde markası aynı olsa bile daha gelişmiş bir sistem yoktur. Bu sistem yalnıza Mutlusan Otomotiv bünyesinde bulunmaktadır.)

 

Sökerek Partikül temizleme işleminde aşağıdaki adımlar sırasıyla uygulanır.

 

1-) Aracınızın Dizel Partikül Filtresi & Katalizörü sökülür (Kendi tamirciniz varsa söküldüğü yerden teslim alınır , tamirciniz yoksa anlaşmalı servislerimize yönlendiriyoruz.

 

2-) Partikül temizleme aşamalarında izlenecek yolların belirlenmesi ve filtrenin temizliğe elverişli olup olmadığını anlamak için teleskopik kamera ile filtrenin içi incelenir

 

3-) Partikül filtresi , son teknoloji temizlik cihazımızla aracınızın fabrika verilerine birebir uyumlu şekilde tıkanıklık testine girer . Testin ardından dijital test raporu alınır

 

4-) Tam organik temizleyici ürünümüz partikül filtresi içerisine dökülür ve tüm gözenelere etki edecek şekilde dağıtılır.

 

5-) Filtrenin temizliği son teknoloji temizlik cihazımıza yerleştirilerek başlatılır. Aracınızın Partikül Filtresi hem tersten hem de düzden 80 derece sıcak su ve tam oragnik temizleyici ürünümüzle beraber 2 saat boyunca tam otomatik cihazımız tarafından temizleme işlemi görür.

 

6-) Partikül temizleme işleminin ardından filtrenin ne kadar temizlendiğini anlayabilmek için ikinci bir teste tabi tutulur. İkinci testin ardından temizleme oranı değerlendirilir eğer temizleme işlemi sonucunda filtrenin temizliğine devam edilme kararı alınırsa 1 saatlik ek program uygulanır.(Ek program ücretsizdir

7-) Aracınızın filtresi geri takılır. Tüm bu işlemler boyunca sizin bilginiz olmadan hiçbir işlem uygulanmaz.

 

 Antalya Partikül temizleme merkezi Mutlusan Otomotiv – Akdeniz Sanayi Sitesi 5037 Sok. No:151 Kepez / Antalya – 0533 349 444

 

 

araç üstünde partikül temizleme

 

araç üstünde partikül temizleme antalya

araç üstünde partikül temilzleme

tse belgesi

antalya partikül temizleme , partikül temizleme antalya , kepez partikül temizleme , akdeniz sanayi partikül temizleme , manvgat partikül temizleme , antalya dpf temizleme , dpf temizleme antalya , katalizör temizleme antalya , antalya katalizör temizleme

Telefon