PARTİKÜL TEMİZLEME ANTALYA MUTLUSAN OTOMOTİV – 0533 349 4444

Partikül filtresi neden tıkanır ?

partikül temizleme önce-sonra

Partikül filtresi neden tıkanır?

 

 

Bir çok araç sahibinin yaşadığı partikül filtresi sıkıntısından dolayı araç sahipleri Partikül filtresi neden tıkanır sorusunun cevabını merak etmekte. Aşağıda bulunan kısa yazımızda sizlere partikül filtresinin neden tıkandığını anlatmaya çalıştık.

Dizel Partikül Filtresinin tıkanma süresi ; aracın kullanım şekli , yakıt kalitesi , motor yağı kalitesi gibi gibi birçok etkene bağlı olarak değişir. Kurşun oranı yüksek olan yani fazla atık üreten yakıt kullanımı DPF’in tıkanmasını hızlandırır. Araçlarımızı şehir içinde çoğunlukla devirsiz kullandığımız için dizel araçlarda DPF genellikle 100 bin kilometrede , benzinli araçların katalizörleri ise 200 bin kilometreye yaklaştıkça tıkandığı görülmektedir.

Dizel aracınızın siyah duman atma sebebi büyük ihtimalle partikül filtresi tıkanıklığıdır. Tıkalı bir partikül aracınızda bir çok probleme sebep olabilir. Bunlardan bazıları şunlardır : Yüksek yakıt tüketimi , düşük performans , sürekli tekrar eden Motor & Turbo problemleri


Mutlusan Otomotiv Antalya DPF & Partikül temizleme merkezi olarak araç üstünde ve sökerek dizel partikül filtresi temizliği yapabilmekteyiz. Yaptığımız partikül temizleme işlemlerinde temizliği garanti ediyoruz.Sizlere Partikül filtresi neden tıkanır sorusunun cevabını kısaca anlatmaya çalıştık.

 

Partikül temizleme ve partikül filtresi hakkında daha çok bilgi almak için 0533 349 4444 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Partikül temizleme Antalya
Dizel Partikül Filtresi temizleme
Telefon