PARTİKÜL TEMİZLEME ANTALYA MUTLUSAN OTOMOTİV – 0533 349 4444

PARTİKÜL FİLTRESİ KENDİNİ TEMİZLER Mİ?

Partikül temizleme Antalya nedir?
Partikül Filtresi temizleme

Partikül Filtresi Kendini Temizler mi?

 

Aslında partikül filtrelerin kendini temizleme özelliği bulunmaktadır. Pasif rejenerasyon veya uygunsa Aktif DPF rejenerasyonu, sağlıklı bir dizel motor çalışma döngüsünün bir parçası olarak gerçekleşecektir. Ancak bir tıkanıklık belirli bir seviyeye ulaştığında aktif rejenerasyon başarısız olabilir. Bazen bir zorla rejenerasyon bir tamirci tarafından gerçekleştirilebilir. Fakat açılmayan bir partikül filtresini rejenerasyon ile zorlayarak açmak filtreye zararlıdır.

 

 

 

Partikül Filtresi Nasıl Temizlenir?

 

 

 

Günümüzde birbirinden farklı partikül filtresi temizleme yöntemleri bulunmaktadır. Söz konusu yöntemler aşağıdaki gibidir. 

 

 

 

Bilgisayarlı Partikül Temizleme

 

 

 

Partikül filtresini bilgisayar ile kontrol edilmekte olan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirmek mümkündür. Söz konusu işlemin en temel çalışma şekli yüksek devirde uzun süreli çalıştırma esnasında gerçekleşen temizleme yöntemi ile hemen hemen aynıdır. Fakat partikül ısı derecesinin ve diğer çeşitli ayrıntıların bir bilgisayar ekranında takip edilmesi ile son derece elverişli bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

 

 

 

 

Antalya’da ki işyerimizde partikül filtresi temizleme işlemlerimiz tamamen bilgisayarlı sistemle yapılmaktadır ve %100 garantilidir !

 

DPF rejenerasyon nedir ? 

Belirli koşullar altında, partikül filtresi bloke olabilir ve bu da bir motor arıza kodunun görüntülenmesine neden olabilir. Aşırı durumlarda özellikle arıza göz ardı edilirse engellenen partikül filtresi aracın rahat moduna girmesine neden olur. Bu, arabanın yavaş sürülmesini kısıtlayacaktır. Amaç ya eve ya da arızanın acilen çözülmesi gereken bir garaja götürülmesidir.

 

 

 

Partikül filtresini temizlemek, yenisini satın almak için uygun maliyetli bir alternatiftir. Üreticiden yeni bir DPF pahalıdır.  Bu doğrultuda düzenli bir şekilde partikül filtre temizliğinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

 

 

Engellenen bir partikül filtresinin tipik nedenleri, rejenerasyon süreçlerinin başlamadığı çok sayıda kısa yolculuğu içerebilir. Çoğu durumda tıkanıklık, hatalı partikül filtresi sensörü, hatalı motor yağı veya arızalı bir turbo gibi başka bir sorunun belirtisidir.

 

 

 

Engellenen bir partikül filtresinin hata değil, genellikle bir semptom olduğunu unutmamak önemlidir. Motorun başka bir yerindeki bir problemin sonucudur. Bir partikül filtrelerinin temizlenmesi tek başına yapılmamalıdır.

 

 

Filtre temizleme işlemlerinin beraberinde tıkanmaya neden olan her şey her zaman aynı anda ele alınmalıdır. Aksi takdirde çok hızlı bir şekilde tekrar bloke olur. Bunun nedeni DPF temizleme işleminin başarısız olması değil, nedeninin ele alınmamış olmasıdır.

 

 

 

Firmamız gibi eğitimli bir profesyonel tarafından teşhis kontrolü yapılmalı ve arızanın giderildiğinden emin olmak için buna göre hareket edilmelidir.

Makine ile Partikül Temizleme

 

Kullanılan makine tıkanan partikül filtresi ve katalitik konvertörün ilaçlı sıcak ile temizlenmesi için tasarlanan bir makinedir. Makine ile partikül temizleme işlemi aşağıdaki gibidir. 

 

  • Kullanılan makine sıcak ve soğuk olmak üzere 2 farklı kademeden meydana gelmektedir. 3000 Watt’lık bir rezinstans ile haznede bulunan su 20 dakika içerisinde 85 santigrat dereceye ulaşmaktadır. Bu doğrultuda içerisine yeteri miktarda ilaç ilave edilmesi gerekmektedir. 
  • Bir motor aracılığı ile emilmekte olan ilaçlı sıcak su borularından ve partikülün içerisinde geçmektedir. 
  • Partikül filtresinden çıkan su ilaçlı bir süzgeçten geçer. Bu doğrultuda sıcak su haznesine ulaşır. 
  • Temizleme işleminden sonra durulama için şehir şebekesinden makineye bağlanmakta olan su soğuk su haznesine boşaltılır. 
  • Bu süreçlerin hemen ardından partikül filtresinin içerisinde bulunan mikro gözeneklerin kurutulması işlemi hava üreten bir kompresör ile makinenin üzerinde gerçekleştirilmektedir.  

 

 

Partikül Temizleme

 

partikül temizleme

partikül temizleme antalya

araç üstünde partikül temizleme

 

araç üstünde partikül temizleme antalya

 

Araç üstünde partikül temizleme

❗ Müşterilerimizin talepleri üzerine bir yeniliğe daha imza attık !

Sökerek partikül temizleme işlemlerinin uzun sürmesinden dolayı partikül temizleme işlemlerine vakit ayıramayan müşterilerimize araç üstünde partikül temizleme hizmeti sunmaktayız.

 

🕒 Sadece 1 saat süren araç üstünde partikül temizleme işlemiyle de aracınızın yakıt tüketimini düşürebilir , performansını arttırabilirsiniz.

 

👁️‍🗨️ Kısa bir süre için tanıtım fiyatımızla araç üstünde partikül temizleme hizmetini vermekteyiz.

 

✍🏼TSE Belgeli istasyondan %100 Garantili DPF & Katalizör Temizliği

 

Profesyonel Partikül Temizleme Videoları

 

Web sitemizde yer alan telefon numaramızdan bizi arayarak partikül temizliği ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili net bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. %100 müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen firmamızdan en kaliteli hizmeti alacağınızdan emin olabilirsiniz. Şimdi gelin firmamız ile iletişime geçin ve araçlarınızın kusursuz bir şekilde yollarda olmasını sağlayın. Antalya Mutlusan Otomotiv Partikül temizleme merkezi 

0533 349 4444

 

Dizel partikül filtresi temizleme

antalya partikül temizleme , partikül temizleme antalya , kepez partikül temizleme , akdeniz sanayi partikül temizleme , manvgat partikül temizleme , antalya dpf temizleme , dpf temizleme antalya , katalizör temizleme antalya , antalya katalizör temizleme

Telefon