PARTİKÜL TEMİZLEME ANTALYA MUTLUSAN OTOMOTİV – 0533 349 4444

Partikül temizleme işlemi ne zaman yapılmalı?

saat

Partikül temizleme işlemi ne zaman yapılmalı?

 

Araç sahiplerinden sık sık duyduğumuz bir diğer soru ise Partikül temizleme işlemi ne zaman yapılmalı sorusu oluyor.

Sizlere partikül filtresi temizleme işleminin ne zaman yapılması gerektiğini anlatan kısa bir yazı hazırladık.

 

Dizel araçların Partikül filtreleri şehiriçi kullanımda ortalama 100 bin kilometrede dolduğu için ; aracın motor , turbo ve enjeksiyon sistemine vereceği zararları önlemek amacıyla 100 bin kilometrede temizletilmesi önerilir. Dizel araçlarda sık sık görülen partikül filtresi tıkanıklığı kalitesiz yakıt tüketimi ve kalitesiz motor yağı kullanımından kaynaklanabilir. Bu durumun önüne geçmek için aracınızın yakıtını özenle seçmeli ve uzun vadede kalitesiz yakıtın sebep olabileceği motor & turbo problemlerini göz önüne almalısınız. 

 

Daha önceden almış olduğunuz düşük kalitedeki yakıtlar partikül filtrenizi tıkamış olabilir. Eğer bu konuyla ilgili danışmanlık almak isterseniz Antalya Akdeniz Sanayi Sitesinde bulunan işyerimize uğrayabilirsiniz. Partikül tıkanıklığı konusunda bizden alacağınız ücretsiz danışmanlık hizmeti tamamen şeffaf bir şekilde yapılır. Aracınıza partikül temizleme işlemi yapılması gerekmiyorsa bile sorununuzla ilgili sizlere gerekli yönlendirmeleri yapabilmekteyiz. Dizel partikül filtresi temizleme aracınız için büyük önem taşır ve geciktirilmemesi gerekir. Araçların partikül filtresi temizliğine geç kalındığında maalesef ki filtre yapısı bozulmaktatadır ve filtre yapısının bozulması partikül filtresi temizliğini tamamen engellemektedir. Çok geç olmadan ücretsiz kontrol için işyermize uğrayın !

 

Hangi durumlarda partikül filtresi temizleme işlemi sökülerek ya da araç üstünde yapılır?

 

Partikül filtresi içine dolan kurumların tam anlamıyla yakılabilmesi için filtrenin 600 derece sıcaklığa ulaşması gerekir. Tamamen tıkanmış durumda olan bir filtreyi aracın kendi rejenarasyonuyla açması neredeyse imkansızdır. Araç üreticisi normal şarlarda filtreyi temiz tutmak için tasarladğı bu modu uzun yolda bir miktar faydalı hale getirebilse de , sürekli kısa mesafe kullanılan araçları partikül filtreleri sökerek temizlenmelidir. Aracın partikül filtresi tıkanıklık miktarına göre araç üstünde partikül temizleme hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

 

 

Tıkanmış bir partikülün temizlenmesi

Adres : Akdeniz Sanayi Sitesi 5037 Sok. No:151 Kepez / Antalya

Partikül temizleme işlemlerimiz %100 garantilidir. Kontrol ücretsizdir .

Dizel Partikül filtresi temizleme

 

 

Telefon