PARTİKÜL TEMİZLEME ANTALYA MUTLUSAN OTOMOTİV – 0533 349 4444

Partikül ve Katalizörün farkı nedir ?

Dizel Partikül Filtresi temizleme
Dizel Partikül Filtresi temizleme

Partikül filtresi ve Katalizörün farkı nedir ?Araç sahiplerinin partikül filtresi temizleme işlemi öncesinde merak ettiği konulardan biri de partikül filtresi ve katalizörün tam olarak ne olduğu ve aralarında ki farkın ne olduğudur.

Aşağıda bulunan yazımızda sizlere kısaca partikül filtresi ve katalizörün farkını anlatmaya çalıştık.


DPF (Dizel Partikül Filtresi )


  • 2010 model ve üstü dizel araçlarda bulunurken katalizör ise 2010 model altındaki dizel araçlarda ve benzinli araçlarda bulunmaktadır.

katalizör


  • kendi içinde bulunan kimyasallar ile meydana gelen tepkimeler sonucu egzoz gazını yakarak temizler, DPF ise gaza herhangi bir temizleme işlemi yapmadan zararlı maddeleri direk hapseder ve doğaya salınımını önler. Bu filtreleme esasında hapsettiği yanmış yakıt atıkları ise partikül filtresinin tıkanmasına sebep olur.

  • Bu tıkanıklık aracınızda çeşitli problemlerin meydana gelmesine sebep olur. Konusu geçen sıkıntılardan bir kaçı şöyledir : Yakıt tüketiminin artması , aracın performansının düşmesi , aracın gaz tepkimelerinin gecikmesi , sürekli tekrar eden motor & turbo problemleri.

Saymış olduğumuz problemlerden kaçınmak için aracınızın partikül filtresi temizliğinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Eğer siz de aracınızın partikül filtresinin tıkandığında şüphe duyuyorsanız ücretsiz kontrol için işyerimize uğrayabilirsiniz.


Akdeniz Sanayi Sitesi 5037 Sok. No:151 Kepez / ANTALYA

0533 349 4444antalya partikül temizleme , partikül temizleme antalya , kepez partikül temizleme , akdeniz sanayi partikül temizleme , manvgat partikül temizleme , antalya dpf temizleme , dpf temizleme antalya , katalizör temizleme antalya , antalya katalizör temizleme

Telefon